KLIINILINE VERI EHK HEMOGRAMM

Millal ja kellele me uuringut soovitame?

Aneemia ehk kehvveresuse kahtlusel, nt sagedase üldväsimuse ja muude ebaspetsiifiliste kaebuste esinemisel

Haigusliku protsessi olemasolu väljaselgitamiseks leukotsüütide üldhulga ning leukogrammi muutuste alusel, nt infektsiooni, allergia, kasvajaliste protsesside, immuunsuse languse või põletiku korral

Veritsusnähtude esinemisel trombotsüütide hulga määramiseks. Trombotsüütide arvu muutus viitab võimalikule häirele trombotsüütide tootmises või nende kiirenenud lagunemisele. Selle võivad põhjustada vereloomehaigused, infektsioonhaigused, DIK-sündroom, kasvajalised protsessid, alkoholi liigtarvitamine, aga ka mõned ravimid.

Uuringu sisu

Hemogramm annab esmase ülevaate Teie organismi hetkeolukorrast. Hemogramm on kompleksuuring, kus mõõdetakse hemoglobiini sisaldust veres ning loendatakse vererakud: leukotsüüdid, erütrotsüüdid, trombotsüüdid. Lisaks arvutatakse erütrotsüüte ehk punaliblesid ja trombotsüüte iseloomustavad indeksid. Kolmeosalise leukogrammi puhul esitatakse valgelibledest nii protsentuaalselt kui absoluuthulkadena granulotsüüdid (neutrofiilideosinofiilidbasofiilid), lümfotsüüdid ja monotsüüdid. 

Analüüs tehakse veeniverest ning meie keskuses kasutusel olev täisautomaatne vereanalüsaator väljastab analüüsi vastuse protokolli koheselt. Normväärtused on erinevad nii lastele kui täiskasvanutele ning sõltuvad patsiendi soost. 

  • Kliiniline veri (3-diff) analüüs

    5€
Broneeri aeg +372 56 50 3333