ELEKTROKARDIOGRAAFIA EHK EKG

Millal uuringule tulla?

Kõigile isikutele elu jooksul korduvalt. Esmasena inimese rahuoleku südametöö ehk nn tavaseisundi registreerimiseks. Edaspidi võrreldakse sellega isiku üldise südametervise seisundit, nt haigusliku seisundi kinnitamiseks või välistamiseks

Uuringu sisu

EKG võimaldab registreerida graafiliselt südamelihase erutusjuhtivust keha pinnalt. Uuringu on ohutu ja valutu. EKG tegemise ajal peate rahulikult lamama, st ei tohi liigutada ega kõneleda. EKG registreerimiseks kinnitatakse elektroodid Teie randmetele, hüppeliigeste lähedale säärtele ja rindkerele. Nii registreeritakse üheaegselt 12graafikut, sest elektrivälja pinge kõikumine kehapinna erinevates punktides kajastab südame eri piirkondade erutuvust. Igale graafilisele kujutisele vastavad kindlad normväärtused nii ajalise kestuse, kuju kui amplituudi osas. 

EKG on baasuuringuks südameisheemia, südamelihase infarkti ja südame rütmihäirete diagnoosimisel. Kahjuks ei pruugi ühekordse EKG alusel haigust välistada, seetõttu tuleb põhjendatud kahtluse korral elektrokardiograafiat korrata teatud aja pärast või kasutada diagnoosi täpsustamiseks mõnda teist südame uurimise meetodit, näiteks südame koormustesti.  

  • Elektrokardiograafia koos kompuuter analüüsiga

    15€
Broneeri aeg +372 56 50 3333