RETSEPTID

Alates 01.11.2020 kinnitatakse soovitud retseptiravimid kahe tööpäeva jooksul. Palun veenduda, et retseptide pikendamise eel on ravimi kogus piisav. Kui olete püsiv ravimitarvitaja, palume retseptide (ravimite) lõppemisest aegsasti teada anda, et ravis ei tekiks pausi uue retsepti puudumise tõttu.

Digiretsept on väga mugav viis retsepte uuendada – ei ole tarvis paberretseptile perearstikeskusse järele tulla, vaid ravimi saab kätte apteegist isikut tõendava dokumendi alusel. Kui saadate enda ravimeid välja ostma mõne teise inimese, on tarvis esitada ostja isikut tõendav dokument ning patsiendi isikukood, kelle nimele on ravim välja kirjutatud. Arstil on ka õigus panna retsepti väljastamisele piirangud, näiteks narkootiliste ravimite puhul on võimalus, et ravimi väljaostmise õigus on ainult patsiendil või selleks volitatud isikutel.

Kuigi retseptide pikendamine digiretsepti abil on lihtne, peavad kroonilisi haigusi (nt kõrgvererõhutõbi, suhkurtõbi) põdevad patsiendid siiski regulaarselt s.o vähemalt kord aastas käimas tervisekontrollis perearsti või pereõe juures.